Maty grzewcze na podczerwień

Prezentujemy Państwu kolejne rozwiązanie w zakresie mat jakim są maty grzewcze na podczerwień.

Stanowią one idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy nie możemy zamontować mat grzewczych na ogrzewanie podłogowe lub w miejscach, gdzie potrzebujemy dodatkowego źródła ciepła w bardzo niskich kosztach. Obecnie istnieje wiele możliwości zastosowania mat grzewczych na podczerwień np. pod płyty g-k, sufity, pod tynki, pod kamień, płytki ceramiczne itp. Oprócz praktycznej funkcji ogrzewania pomieszczeń maty na podczerwień mogą stanowić element designerskiego wystroju wnętrz, gdyż mogą być zamontowane np. pod obrazem z wybranym przez siebie nadrukiem.


Mata grzewcza na podczerwień do zastosowania na ścianę lub sufit, występuje w gotowych elementach lub na zamówienie zgodnie z podanym wymiarem. W przypadku sufitowych i ściennych mat na podczerwień mamy możliwość regulacji temperatury za pomocą zwykłego termostatu lub systemami inteligentnymi tj np. Fibaro.

Maty grzewcze na podczerwień posiadają izolację termiczną oraz odbłyśnik, dzięki czemu do minimum zredukowane zostają straty ciepła (tylko do 15% strat). Maty grzewcze na podczerwień sprawiają, że powierzchnia, na której są zainstalowane np. ściana, sufit czy podłoga, jest ogrzewana równomiernie, dzięki czemu odczuwamy zwiększony komfort cieplny w niższej temperaturze, czego nie można uzyskać w ogrzewaniu konwekcyjnym poprzez tradycyjne grzejniki. Mata grzewcza na podczerwień z jednej strony ma za zadanie ogrzewać ludzi promieniowaniem wprost, a z drugiej strony - grzać równomiernie ściany i wyposażenie wnętrza, których temperatura decyduje o tym, w jakim zakresie temperatur powietrza odczuwamy komfort cieplny. Różnica pomiędzy matami na podczerwień, a tradycyjnymi grzejnikami, polega na tym, że ciepło z grzejnika unosi się do góry, przez co różnica temperatury pomiędzy sufitem, a podłogą jest bardzo wysoka, ponieważ całe ciepło unosi się do góry. W przypadku mat na podczerwień całe pomieszczenie nagrzewa się równomiernie, przez co nie występują straty ciepła, co jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem.