Domy hybrydowe

Firma Maj-Haus, jako lider w budownictwie domów energooszczędnych i pasywnych opracowała z najnowszych dostępnych na rynku rozwiązań innowacyjny dom pasywno-hybrydowy, który stanowi połączenie nowatorskiej sztuki budowlanej.

Dzięki zastosowaniu niekonwencjonalnych rozwiązań wykonania i wykończenia domu, współczynnik przenikalności cieplnej ściany kształtuje się na poziomie 0,06 - 0,08 W/(M*K). Miesięczny koszt utrzymania i eksploatacji całego domu to zaledwie od 50 do 70zł.

Firma Maj-Haus zabierze Państwa w fascynującą podróż w świat, nowatorskich technologii oraz sztuki designu. Posiadamy nową wizję budownictwa energooszczędnego, niezależnego od energii zewnętrznej a jednocześnie w minimalnym stopniu wywierającego wpływ na środowisko naturalne, co jest najistotniejszą kwestią dotyczącą budownictwa, które powinno być ekologiczne i energooszczędne. Z myślą o wszystkich rodzinach przygotowaliśmy wyjątkową propozycję domów przyszłości, które stanowią doskonałą alternatywę dla budownictwa tradycyjnego a jednocześnie idealnie wpisują się w nieustannie zmieniające się normy i trendy w budownictwie. Aktualnie w budownictwie podąża się w kierunku zminimalizowania w zakresie zapotrzebowania energetycznego budynku oraz zapewnienia wysokiego poziomu dbałości o środowisko naturalne . Szczególnie ważną rolę odgrywa również energooszczędność i ekonomiczność budowy a także koszty późniejszej eksploatacji domu. Dom energooszczędny to taki, który cechuje się niższym niż dom tradycyjny zapotrzebowaniem na ciepło. Dzięki temu jest tańszy w eksploatacji, przyjazny dla człowieka i środowiska. Zgodnie z przepisami wprowadzanymi przez Unię Europejską, od 2021 roku wszystkie domy będą musiały być budowane przy zachowaniu najwyższych standardów energooszczędności.

W związku z tym już dziś, pragniemy zaprezentować Państwu innowacyjną ofertę budowy domów, które w przeciwieństwie do domów murowanych, są energooszczędne, ekologiczne, ekonomiczne w budowie i utrzymaniu a przede wszystkim trwałe. To domy, które łączą w sobie wszystko. Mowa tu o hybrydowych domach przyszłości.

Czym są domy hybrydowe?

„Sercem” Domu Hybrydowego jest System Hybrydowy, na który składają się grzejniki hybrydowe , pompa ciepła, rekuperacja oraz wiele innych inteligentnych instalacji i rozwiązań, które sprawiają, ze cały dom jest bardzo wysoko energooszczędny a przede wszystkim tani w utrzymaniu. Inteligentne instalacje zastosowane w domu hybrydowym odpowiedzialne są za wytwarzanie energii, ogrzewanie ciepłej wody użytkowej oraz ogrzewanie całego domu. Dom hybrydowy to dom, który oszczędza za Ciebie. Są to bardzo wysoko energooszczędne budynki, które wykorzystują odnawialne źródła energii, dzięki czemu koszty utrzymania takiego domu są minimalne. Z myślą o wszystkich rodzinach, firma Maj-Haus opracowała najnowszą technologię domów przyszłości, które zużywają nawet o 90% mniej energii cieplnej niż tradycyjny budynek w technologii murowanej.  Proponujemy państwu budowę domów, w które dla zapewnienia komfortu cieplnego mieszkańców nie zużywają rocznie więcej niż 15 kWh na 1 m2 powierzchni użytkowej. W praktyce oznacza to, że w całym okresie grzewczym do ogrzania jednego metra kwadratowego mieszkania potrzeba tyle energii, ile wytwarza się podczas spalania 1,5 l oleju opałowego, lub 1,7 m3 gazu, albo też 2,3 kg węgla. Dla porównania, zapotrzebowanie na ciepło dla budynków murowanych wynosi rocznie około 120-200 kWh na 1 m2.  Domy oferowane przez firmę Maj-Haus łączą w sobie szereg nowoczesnych i inteligentnych rozwiązań zarówno w zakresie ogrzewania jak i eksploatacji całego domu.

Wizualizacja wnętrza