Dachówka

Od prawie 20 lat w standardzie naszej firmy stosujemy pokrycia dachowe firmy Brass, które produkowane są z najwyższej jakości surowców w nowoczesnej technologii. Zachwycają one mnogością barw, dzięki którym mogą Państwo nadać swojemu dachowi indywidualny charakter.

W przypadku budynku pasywno-hybrydowego opracowanego przez firmę Maj-Haus, zastosowany został najnowocześniejszy model dachówki spośród oferty firmy Braas. Mowa tu o wyjątkowym modelu Smaragd czarny kryształ, który jest idealnym wyborem dla tych, którzy żyją we własnym stylu.

Dachówka Smaragd czarny kryształ to wyjątkowy model dachówki o niespotykanym kształcie i unikatowej kolorystyce. Dachówka produkowana jest w kształcie rombu, dzięki czemu budynkowi nadajemy indywidualnego charakteru przypominającego efekt pokrycia łupkami. Wyszukany i niestandardowy kształt rombowy dachówki niesie za sobą wiele korzyści. Dach pokryty dachówką Smaragd jest niemal doskonale szczelny i zachowuje niezwykle wysoką odporność na gromadzenie zanieczyszczeń na dachówce, jak również przedostanie się ich do środka budynku. Dzięki specjalistycznej technice rozłożenia zamków na dachówce uzyskujemy najdoskonalszy system odprowadzenia wód opadowych. Ze względu na to, że zamki dachówki są ułożone pod kątem woda opadowa opływa dachówkę, a nie podcieka pomiędzy zamkami, jak ma to miejsce w innych modelach dachówek . Ten model jest również niezwykle odporny na niekorzystne warunki klimatyczne np. na silny wiatr. Rombowy kształt dachówki i forma zakładkowa powodują rozbijanie się siły naporu wiatru, dzięki czemu dach pokryty dachówką Smaragd jest niezwykle odporny na podrywy dachówki w trakcie silnego wiatru.

Cechą charakterystyczną dachówki Smaragd jest również jej niespotykana, wyszukana kolorystyka. Najnowocześniejszym modelem jest tu Smaragd czarny kryształ, w którym oprócz czarnej kolorystyki producent stosuje również drobinki srebra, które odbijają promienie słoneczne dzięki czemu dach się nie nagrzewa. Model ten uwodzi niezrównanym designem i imponuje trwałością. Dopracowana w każdym detalu dachówka , zapewnia fantastyczny efekt wizualny zapewniając jednocześnie wrażenie optymalnego rozłożenia światła i cienia.

 • Smaragd antracytowy

  Smaragd antracytowy

 • Smaragd czarny kryształ

  Smaragd czarny kryształ

 • Smaragd kasztanowy

  Smaragd kasztanowy

W ofercie producenta dostępnych jest również wiele modeli dachówek ceramicznych w bogatej palecie barw oraz modeli, dzięki czemu każdemu dachowi możemy nadać indywidualnego charakteru i wyjątkowego stylu. Dachówki ceramiczne produkowane przez firmę Braas nawiązują do wielowiekowej tradycji pokryć dachowych. Są one produkowane z naturalnej gliny, która od wieków była stosowana do wykonywania pokryć dachu. Dzięki temu stanowią one idealne połączenie tradycji z nowoczesnością. W bogatej palecie dachówek ceramicznych producent oferuje modele o klasycznym kształcie np. Rubin, Granat, Topas oraz kształty nowoczesne np. Turmalin, Opal.

 • Rubin czarny błszczący

  Rubin czarny błszczący

 • Rubin kaszatnowy

  Rubin kaszatnowy

 • Turmalin antracyt

  Turmalin antracyt

 • Turmalin czarny błszczący

  Turmalin czarny błszczący

 • Turmalin kasztanowy

  Turmalin kasztanowy

 • Turmalin szary

  Turmalin szary

Producent daje również możliwość wyboru dachówek betonowych, których paleta wzorów i kolorystyka również jest bardzo bogata.

Dachówki betonowe są produkowane w temperaturze do 60 stopni, dzięki czemu uzyskuje się prawie 70% oszczędność energetyczną i znaczną redukcję emisji CO2. Dachówki np. betonowe Braas to następujące modele: dachówka Romańska, Celtycka, Bałtycka, Grecka, Reviva, Teviva oraz Tegalit Protegon.

 • Celtycka brązowa

  Celtycka brązowa

 • Celtycka ceglany

  Celtycka ceglany

 • Celtycka grafitowa

  Celtycka grafitowa

 • Tegalit ceglany

  Tegalit ceglany

 • Tegalit kolonialny

  Tegalit kolonialny

 • Tevica Cisar czarny

  Tevica Cisar czarny

 • Tevica Cisar grafit

  Tevica Cisar grafit

 • Tevica Cisar ciemnoszary

  Tevica Cisar ciemnoszary

 • Tevica Cisar kryształ

  Tevica Cisar kryształ

Niezwykle trwałe dachówki Braas zapewniają całkowite bezpieczeństwo nawet podczas długotrwałego działania niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak mróz czy opady. Pewnie spoczywają na dachu, są wyjątkowo odporne na pękanie, a co więcej, z biegiem czasu coraz bardziej się utwardzają. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii dachówki Braas pozostają czyste przez długi czas i oferują Państwu duże bezpieczeństwo na przyszłość, a przy tym wszystkim charakteryzują się również wyjątkowo dobrym bilansem ekologicznym.